Mycie fasad i elewacji – usługi specjalistyczne

Czasami zadanie, z jakim przychodzą do nas Klienci, wymaga specjalnego podejścia. Nie każde zlecenie można wykonać korzystając z podstawowych metod sprzątania. Dlatego w ofercie firmy Higienika znajdą Państwo szeroki zakres usług specjalistycznych. Przed przystąpieniem do pracy staramy się dokładnie poznać wymagania Klientów oraz warunki, w jakich będziemy pracować. To pozwala nam dobrać najlepszy sposób na uporządkowanie danego miejsca. Podejmujemy się sprzątania po remoncie i po pracach budowlanych. W przypadku niektórych powierzchni należy stosować specjalne środki chemiczne bądź maszyny. Czasami wymagane jest też skorzystanie z technik alpinistycznych z zabezpieczeniem linowym. Nasi pracownicy posiadają stosowne uprawnienia do wykonywania prac na wysokościach.

Mycie fasad z certyfikatem GRM

Jedną z naszych specjalistycznych usług jest mycie fasad z certyfikatem GRM. Dyplom ten jest potwierdzeniem kwalifikacji, jakie otrzymuje się po szkoleniu organizowanym przez stowarzyszenie GRM (niemieckie Stowarzyszenie Jakości Czyszczenia Elewacji). Oferujemy:

  • mycie zewnętrznych powierzchni budynku na wysokościach,
  • dokładne mycie fasad aluminiowych,
  • zachowanie środków ostrożności.

Dzięki zdobytemu doświadczeniu pracownicy firmy Higienika mogą z powodzeniem odczyścić elewacje wykonane z różnego typu materiałów. Odpowiednio dobrany sposób mycia fasad znacznie przedłuża ich żywotność oraz poprawia wygląd całego budynku. Dlatego tak ważne jest stosowanie certyfikowanych systemów, które w żaden sposób nie uszkodzą struktury zewnętrznych powłok.

Dlaczego warto dbać o regularną konserwację i czyszczenie fasad?

Zewnętrze ściany budynków brudzą się od spalin oraz kurzu. Na ich estetykę wpływają również warunki atmosferyczne. Tynkowanie domu nie należy do tanich inwestycji, dlatego regularna konserwacja fasad nie tylko wpłynie wygląd ścian, ale również pozwoli zaoszczędzić pieniądze. Odpowiednio dobrane techniki mycia oraz preparaty sprawią, że elewacja budynku otrzyma drugie życie.

Mycie i konserwacja fasad powinny odbywać się regularnie. Działania te zapewniają estetyczny wygląd zewnętrznej części budynku. W wyborze metody mycia elewacji dużą rolę odgrywa położenie nieruchomości. Szczególnej pielęgnacji wymagają fasady:

  • położone przy ruchliwych drogach,
  • zlokalizowane w miejscach, gdzie dociera mało promieni słonecznych,
  • należące do budynków przemysłowych,
  • należące do budynków handlowych.

Nawet na nowo powstałych budynkach może osądzać się kurz i brud. Obiekty położone w miejscach, gdzie dociera zbyt mało promieni słonecznych narażone są natomiast na pojawianie się pleśni i grzybów. Wilgotne fasady są idealnym miejscem do ich występowania. Jeśli elewacja nie będzie należycie wyczyszczona, na pewno pojawi się na niej zielony nalot. Czyszczenie elewacji to nasza specjalność. Zadbamy o każdy szczegół tak, aby fasada zachowała swój estetyczny wygląd i nie niszczyła się za szybko.