Których zanieczyszczeń z fasad budynków najtrudniej się pozbyć?

Których zanieczyszczeń z fasad budynków najtrudniej się pozbyć?

Atrakcyjny wygląd fasady to wizytówka każdego budynku. Niestety z czasem ulegają one niszczeniu i zabrudzeniom. Czytając poniższy artykuł dowiesz się, które z nich są najtrudniejsze do usunięcia i w jaki sposób im zapobiegać.

Rodzaje zanieczyszczeń na elewacji budynku

Elewacja budynku wystawiona jest na wiele czynników środowiskowych , które wpływają na ich niszczenie. Zabrudzenia najczęściej powodują zanieczyszczenia powietrza, kurz i pył, które pod wpływem wilgoci osadzają się na powierzchni tynku i wnikają w jego głąb, tworząc trudną do usunięcia warstwę brudu. Jednymi z najbardziej uciążliwych do usunięcia są dymy z kominów gospodarstw ogrzewanych piecem na węgiel. Inną kategorię zanieczyszczenia stanowią mikroorganizmy, pleśnie oraz grzyby. Te należy usunąć nie tylko ze względów estetycznych, ale przede wszystkim z powodu ich negatywnego wpływu na zdrowie człowieka. Wymaga to nie tylko ich umycia, ale także dokładnego odkażania. Do powstawania brudu na fasadzie przyczyniają się także mchy oraz glony, a także czynniki atmosferyczne.

W jaki sposób zadbać o fasadę?

Jako firma zajmująca się myciem fasad w Lublinie z certyfikatem GRM wiemy, że odpowiednia pielęgnacja fasad budynków jest gwarancją dłuższego utrzymania ich w czystości i spowolnienia naturalnego procesu niszczenia tynku. Dlatego warto o tę kwestię zadbać już przy wyborze materiałów budowlanych, np. farb elewacyjnych. Wiele z nich zawiera specjalne dodatki utrzymujące kolor i jakość, a także substancje chroniące elewacje przed rozwojem mikroorganizmów. Warto również systematycznie usuwać pęknięcia tynku, z których najtrudniej usunąć brud. Najważniejszą czynnością jest jednak regularne mycie fasad za pomocą specjalistycznych środków i narzędzi, oferowanych przez profesjonalne firmy.

Posted on