Co powinien zawierać plan utrzymania czystości w budynku?

Co powinien zawierać plan utrzymania czystości w budynku?

Utrzymanie porządku w budynkach firm jest niezwykle ważne. Ma na celu nie tylko zachowanie pomieszczeń od zanieczyszczeń, ale również ochronę dóbr materialnych przed niszczeniem, ich dezynfekcję oraz po prostu stworzenie komfortowego miejsca do pracy. Czytając poniższy artykułu, dowiesz się, w jaki sposób zorganizować prace związane z utrzymaniem czystości.

Plan sprzątania budynku – od czego zacząć?

W pierwszej kolejności należy rozpisać wszystkie pomieszczenia znajdujące się w budynku. Nie należy zapominać o takich miejscach jak szatnie dla pracowników, składziki czy klatki schodowe. W harmonogramie prac należy uwzględnić częstotliwość sprzątania. W zależności od potrzeb, niektóre pomieszczenia będą wymagały kilkukrotnych porządków w ciągu dnia (np. toalety), a inne dopiero co kilka dni. Przy tym punkcie warto także dokonać podziału na prace, które muszą zostać wykonywane codziennie oraz takie, które można przeprowadzić w dłuższych odstępach czasowych – np. mycie okien czy polerowanie posadzki. Przygotowując plan sprzątania budynku, trzeba określić liczbę osób zajmujących się tą czynnością oraz dokładne godziny czasu ich pracy. Należy także przygotować opis stosowanych środków czystości.

Utrzymanie czystości w biurach

Zajmując się sprzątaniem biur w Lublinie, zachęcamy do korzystania z usług profesjonalnych firm utrzymujących czystość. Dzięki temu pracodawca może ściągnąć z siebie odpowiedzialność za zatrudnienie pracowników i kontrolowanie ich pracy, a skupić się wyłącznie na przynoszeniu zysków swojej firmie. Usługodawca w sposób kompleksowy zajmuje się dbaniem o utrzymanie czystości i sam troszczy się o stworzenie właściwego planu. Firmy sprzątające można zatrudniać do regularnych czynności bądź jednorazowo w zależności od potrzeb.

Posted on