Preparaty polecane do nabłyszczania podłóg

Preparaty polecane do nabłyszczania podłóg

Nabłyszczanie podłogi może być wykonane za pomocą różnych środków, ale liczy się też regularna konserwacja i pielęgnacja powierzchni na co dzień. Jakie więc sposoby są najskuteczniejsze przy nabłyszczaniu podłóg? Oto kilka najczęściej stosowanych.

Środki i metody wykorzystywane do nabłyszczania podłóg

Stosowanie wosku do podłogi jest jednym z najstarszych sposobów na nabłyszczenie podłogi. Wosk tworzy warstwę ochronną na jej powierzchni, chroniąc ją przed zarysowaniami i uszkodzeniami, a także nadaje jej połysk. Na rynku dostępne są też specjalne preparaty do polerowania podłogi, które jednocześnie chronią ją przed zanieczyszczeniami. Środki te należy dopasować do rodzaju podłogi. Inny skład będą miały te do powierzchni drewnianych, betonowych, kamiennych czy ceramicznych. Ponadto warto korzystać z chemii profesjonalnej. Są to preparaty nabłyszczające, które pomagają utrzymać nie tylko połysk, ale i czystość. Takie środki zawierają często polimery, które tworzą ochronną warstwę na powierzchni podłogi. Polecane marki to m.in. Kiehl, Tenzi, Amtra, ProjectMed, Buzil czy Medi-Sept.

Jak pielęgnować powierzchnię podłogi, aby pozostał na niej połysk?

Aby podłoga się błyszczała, należy przede wszystkim regularnie ją czyścić i konserwować. Trzeba więc pamiętać o kilku podstawowych elementach pielęgnacji. Przede wszystkim warto regularnie odkurzać lub zamiatać podłogę, aby usunąć z niej piasek, kurz i inne zanieczyszczenia, które mogą zarysować lub matowić jej powierzchnię. Zawsze należy zetrzeć plamy i zabrudzenia natychmiast po ich pojawieniu się. Podczas mycia podłogi, lepiej użyć ciepłej, ale nie gorącej wody, która może zmatowić powierzchnię. W przypadku, gdy podłoga jest zniszczona lub zmatowiała, dobrze jest skorzystać z usługi profesjonalnego polerowania.

Posted on