Jak pozbyć się zabrudzeń i osadów z fasad aluminiowych?

Jak pozbyć się zabrudzeń i osadów z fasad aluminiowych?

Aluminium to materiał trwały oraz bardzo wytrzymały. Do tego pozwala nadać nowoczesny wygląd i stworzyć oryginalny klimat. Z tego też powodu coraz częściej aluminium stosuje się w budownictwie, także jako wykończenie fasadowe. Właśnie w takim zastosowaniu aluminium narażone jest na różnego rodzaju zabrudzenia, często bardzo specyficzne. Jak zatem pozbyć się osadów oraz brudu z fasad wykonanych z tego materiału? Spróbujmy dziś znaleźć odpowiedź na to pytanie!

Czego nie używać do mycia fasad aluminiowych

Zacznijmy może jednak od tego, czego kategorycznie nie powinno się używać, czyszcząc aluminium. Ze względu na swoją specyfikę materiał ten łatwo porysować. Właśnie dlatego w żadnym wypadku nie używajmy do czyszczenia fasad aluminiowych ostrych szczotek czy innego rodzaju twardego sprzętu myjącego.

Bardzo ważny jest także dobór odpowiednich środków czyszczących. Aluminium nie lubi kwaśnych środków ani różnego rodzaju agresywnych rozpuszczalników. Użycie tego typu chemii na aluminium może spowodować trwałe jego odbarwienie, czyli powstanie nieusuwalnych plam na tym materiale. W kontekście fasady jest to niedopuszczalne i może całkowicie odmienić estetykę budynku, niestety na gorsze. Jak zatem czyścić aluminium?

Czyszczenie fasad wykonanych z aluminium

Na samym początku zaznaczmy, że czyszczenie fasad aluminiowych warto powierzyć specjalistycznej firmie, która posiada odpowiedni sprzęt i wiedzę na ten temat. Ważne jest bowiem precyzyjne określenie, jakie zabrudzenia są na fasadzie i w jaki sposób najlepiej będzie je usunąć.

Początkowo zawsze fasady aluminiowe myje się odpowiednią do tego materiału szczotką z zastosowaniem wody z odrobiną właściwego środka czyszczącego. Takie usunięcie kurzu i nalotów związanych ze zmiennymi warunkami atmosferycznymi pozwoli odsłonić innego rodzaju zabrudzenia czy zaplamienia. Wtedy dopiero można zdecydować, w jaki sposób usunąć często niewidoczny początkowo brud i zrobić to w taki sposób, aby materiał, jakim jest aluminium, odzyskał swój blask i estetykę.

Posted on