Jak sprzątać po budowie i remoncie?

Jak sprzątać po budowie i remoncie?

Sprzątanie po budowie i remoncie to trudne zadanie i pochłania wiele czasu. Musimy usunąć puste opakowania po farbach, kartony, folie, zużyty sprzęt, resztki farby na oknach, drzwiach, listwach, podłodze, wszelki brud i pył.

Pracę musimy dobrze zaplanować. Zaczynamy od wyniesienia wszystkich opakowań. Następnie musimy oczyścić wszystkie elementy, ubrudzone farbą. Emulsję zmywamy ciepłą wodą, natomiast po farbie olejnej, rozpuszczalnikiem. Czyszczenie powierzchni zaczynamy od sufitu, myjemy lampy, ściany i meble, a na końcu okna drzwi i podłogi. Kiedy przystępujemy do oczyszczenia podłóg z kurzy, starajmy się wykonywać pracę na sucho, żeby uniknąć błota.

Sprzątanie na sucho, później na mokro

Po remoncie jest gruz na podłodze i przed domem. Sprząta się go bardzo łatwo. Możemy zamieść lub użyć przemysłowego odkurzacza. Z gruzem poradzimy sobie szybciej niż z pyłem, który jest dosłownie wszędzie, nawet czujemy go w powietrzu. To efekt tynkowania, szlifowania i szpachlowania. Meble, przedmioty codziennego użytku, a nawet odzież pokryte są warstwą pyłu. Jeśli podłogi, okna, drzwi i meble dokładnie były zabezpieczone folią malarską, pracy będziemy mieli zdecydowanie mniej. Mimo wszystko musimy pozamiatać i odkurzyć pomieszczenia oraz wszystkie elementy wyposażenia. Kiedy usuniemy pył, przystępujemy do mycia i czyszczenia. Musimy użyć takich płynów i preparatów, żeby były skuteczne. Ułatwiajmy sobie pracę.

Sprzątanie łazienki po remoncie

Sprzątanie w łazience wiąże się z myciem płytek, mebli, lamp, luster i armatury, co pochłania sporo czasu. Musimy mieć kilka różnych preparatów. Płytki oczyszczamy z silikonu nożykiem do tapet, gdyż nie uszkodzi szkliwa. Zwykle pozostaje umycie ich z resztek farby i fugi. Umyjemy je miękką szmatką nasączoną zimną wodą z dodatkiem płynu. Ne używamy agresywnej chemii, ponieważ zniszczymy powłokę. Umywalkę i miskę klozetową umyjemy specjalnym środkiem, przeznaczonym do tych celów. Czyszczenie kabiny prysznicowej nie sprawi nam większych problemów, ponieważ montowana była na samym końcu, po wykonaniu brudnych prac. Podobnie jest szafkami, lustrem i oświetleniem.

Sprzątanie śmieci

Jeśli sprzątamy piętrowy dom mamy dużo pracy. Zaczynamy pracę od góry i schodzimy na dół. Okna, podłogi, drzwi, poręcze, schody i taras, wymagają poświęcenia więcej czasu. Zawsze są narażone na zabrudzenia. Po uporaniu się z piętrem bierzemy się za porządki na parterze. Tu niestety jest najwięcej pracy. Z reguły z góry wszystko zrzucamy na dół, więc najpierw wynosimy do kontenera resztki płytek, płyty gipsowo – kartonowej, wiaderka po farbach, kartony, worki itp. opakowania. Musimy sprzątnąć śmieci również przed domem. Nie zostawiajmy niczego na później, bo i tak praca nas nie minie. Problemem jest także gruz zarówno w domu, jak i przed budynkiem.

Zlecenie sprzątania firmie

Zdecydowanie sprzątanie po budowie czy remoncie domu jest bardziej pracochłonne niż robienie porządków w mieszkaniu. Jeśli nie możemy liczyć na niczyją pomoc, a do tego pracujemy od rana do wieczora, zatrudnijmy profesjonalną ekipę. Wyspecjalizowana firma sprzątająca Higienika szybko i dokładnie zajmie się zleceniem. Dzięki współpracy z firmą sprzątającą możemy liczyć na bieżące zgłoszenie usterek wykrytych podczas sprzątania. Ekipa dysponuje odpowiednim sprzętem i środkami chemicznymi, więc poradzi sobie błyskawicznie z pracami. Usunie wszelkie pozostałości po firmie budowlanej, dokładnie umyje okna, przeszklenia, fasady, podłogi, drzwi, glazurę, a nawet lampy i skrzynki energetyczne. Wrócimy więc do posprzątanego domu i będziemy cieszyć się nowym lub wyremontowanym domem.

Posted on