Co zaliczamy do chemii gospodarczej?

Co zaliczamy do chemii gospodarczej?

Z chemią gospodarczą każdy z nas miał do czynienia. Najogólniej mówiąc, zaliczamy do niej  wszelkie środki do sprzątania domu. Czym chemia gospodarcza różni się od chemii profesjonalnej, używanej do sprzątania obiektów publicznych i jak powinniśmy dobierać środki czyszczące? Sprawdźmy!

Sprzątanie domu a sprzątanie biurowca

Jak łatwo można się domyślić, sprzątanie obiektów użyteczności publicznej wymaga użycia silniejszych środków, niż sprzątanie domu. Chemia profesjonalna ma inne substancje czynne, a czasami dodatkowe właściwości (np. dezynfekujące) wymagane przy sprzątaniu danego obiektu. Środki profesjonalne są sprzedawane zazwyczaj jako silne koncentraty, które przed użyciem należy rozcieńczyć. Oczywiście nic nie stoi na przeszkodzie, by używać ich w domu (o ile dysponujemy profesjonalnymi urządzeniami czyszczącymi), jednak popularne produkty chemii gospodarczej są wygodniejsze w użyciu: producent sprzedaje gotowe, odpowiednio rozcieńczone środki, do tego w opakowaniach, które pozwalają na ich natychmiastowe zastosowanie. Są też tańsze niż profesjonalne preparaty.

Popularne produkty chemii gospodarczej

Co dokładnie możemy zaliczyć do chemii gospodarczej? To przede wszystkim różnego rodzaju środki do mycia podłóg, wykładzin, szyb, luster, naczyń, WC oraz proszki i płyny do prania. W domach chętnie używamy też odświeżaczy powietrza oraz środków do czyszczenia mebli czy sprzętów AGD i RTV. Środki uniwersalne sprawdzają  się w przypadku większości domowych zabrudzeń, czasami jednak warto sięgnąć po detergent dedykowany do danego zadania: np. płyn do szyb nie zostawia smug, a środek czyszczenia drewnianych podłóg przy okazji je konserwuje. Dla użytkowników chemii gospodarczej często liczy się też zapach danego środka. Większość z nas lubi, gdy po sprzątaniu czuć w mieszkaniu przyjemny zapach np. kwiatowy, a nie drażniącą nos chemię. Kupując chemię gospodarczą do swojego domu, warto postawić na renomowane marki. Chociaż popularne środki wydają się droższe niż produkty z dyskontów, są od nich bardziej skuteczne, dzięki czemu sprzątanie nie tylko trwa krócej, ale jest też bardziej efektywne.

Posted on