Jak utrzymać klatkę schodową w czystości?

Jak utrzymać klatkę schodową w czystości?

Klatka schodowa często jest wizytówką danego domu, zwłaszcza wtedy, gdy goście odwiedzają go po raz pierwszy. To miejsce, z którego lokatorzy korzystają na co dzień, dlatego, chociaż trudno utrzymać je w porządku, lubią, gdy pachnie świeżością. Jak zarządcy budynków czyszczą klatki schodowe?

Chemia profesjonalna

Do sprzątania klatek schodowych popularne środki chemii gospodarczej zazwyczaj nie są wystarczającym rozwiązaniem. Lepiej w ich przypadku sprawdzi się chemia profesjonalna. Ma ona silniejsze i szybsze działanie niż popularne detergenty. Profesjonalne środki do mycia posadzek sprzedawane są jako silne koncentraty, które dopiero należy przygotować do mycia. To sprawia jednak, że zakupiony produkt jest bardzo wydajny i starcza na długi czas. Chemia profesjonalna świetnie radzi sobie nawet z trudnymi zabrudzeniami. Oferowane przez nas środki zostawiają do tego miły aromat. Do czyszczenia mniejszych klatek schodowych wystarcza dobrej jakości mop, w przypadku tych większych warto pomyśleć o zakupie szorowarki. W modnych apartamentowcach na klatkach schodowych często znajdują się wykładziny. W ich przypadku sprzątanie powinno polegać na regularnym odkurzaniu, a raz na jakiś czas – również i praniu.

Poręcze i okna

Chemia profesjonalna przyda się też do dokładnego i szybkiego czyszczenia poręczy. W klatkach, które mają niewielkie okna, można użyć zwykłej chemii gospodarczej do ich wyczyszczenia. Jednak w miejscach, gdzie okna są spore, lepiej użyć profesjonalnych produktów oraz myjki, która znacząco ułatwi pracę.

Środki uniwersalne

Do sprzątania klatki schodowej warto mieć zawsze w zanadrzu środek uniwersalny, którym w razie potrzeby wyczyścimy elementy takie jak skrzynki na listy, skrzynki z licznikami, lampy, włączniki światła itp. Tu również sprawdzi się chemia profesjonalna. Takich elementów na klatce wbrew pozorom zawsze jest sporo, a dzięki detergentom używanym przez profesjonalistów ich czyszczenie nie zajmuje zbyt wiele czasu.

Posted on