Jak impregnować posadzki?

Jak impregnować posadzki?

Impregnacja posadzek i odpowiednie, regularne dbanie o nie ma ogromny wpływ na ich trwałość i wytrzymałość. Szczególnie znaczenie ma to w przypadku posadzek przemysłowych, które w wielu przypadkach są intensywnie eksploatowane na co dzień. Nie można jednocześnie pominąć faktu, że stosowanie odpowiedniej impregnacji będzie miało decydujący wpływ na to, czy jej użytkowanie będzie komfortowe.

Co daje impregnowanie posadzki?

Impregnacja posadzek wpływa na zmniejszenie ich poziomu pylenia, oraz oczywiście co równie ważne spełnia kluczową rolę pielęgnacyjną. Warto również pamiętać, że takie zabiegi stanowią wzmocnienie dla samej posadzki, podwyższają jej poziom odporności na ścieranie, zwiększają hydrofobowość oraz ograniczają absorpcję substancji oleistych. Pojawiają się również walory estetyczne, gdyż nadają one delikatnego połysku oraz wygładzają powierzchnię.

Niezwykle ważne jest dobranie odpowiedniego preparatu do impregnacji posadzki przemysłowej. W tej kwestii pod uwagę wziąć należy m.in. jej dokładny rodzaj, stopień zużycia, jej stan, wiek i efekt, jaki chcielibyśmy uzyskać. Impregnacja posadzki betonowej to domykanie jej porów poprzez stosowanie preparatów polimerowych. Po nałożeniu pozostawia się je do wyschnięcia, a następnie przeprowadza się polerowanie polerką o wysokich obrotach. Prowadzi to do wystąpienia dodatkowych reakcji chemicznych, co będzie dodatkowo chronić posadzkę przed wnikaniem w nią brudu.

Regularna impregnacja

Posadzka przemysłowa powinna być czysta i błyszcząca. Dlaczego? Otóż ma to wpływ na to jak firma postrzegana jest przez kontrahentów oraz klientów oraz również i samych pracowników. Impregnowanie posadzki doskonale się sprawdza jako sposób na jej ochronę. Jednak zabieg taki powinien być przeprowadzany co pewien czas. Warto tu zadbać o regularność, jednak nie będzie ona taka sama w każdym zakładzie. Wszystko zależy od poziomu codziennej eksploatacji i tego, jak silnie będzie się ona w tym czasie zużywać. Zadbajmy więc, aby posadzka w naszym zakładzie była zawsze piękna i odpowiednio zaimpregnowana.

Posted on